PROTIPRÚD – Hoferovo prekvapenie

Norbert Hofer poriadne vystrašil rakúske aj bruselské „elity“: Len tesne nezvíťazil. Za jeho „šokujúci úspech“ vraj môže aj Slovensko. Presstitúti vo vare. Ľud V4 je zlý a škodí sebe aj Európskej únii

Európske médiá a tzv. štandardných politikov na smrť vydesila predstava, že v Rakúsku bude prezidentom človek, ktorý kritizuje Európsku úniu, odmieta islam, chce ochrániť krajinu pred ilegálnymi imigrantmi a spochybňuje prínos globalizmu. Norbert Hofer zo Slobodnej strany Rakúska (FPÖ), onálepkovaný ako pravicový populista, krajne pravicový politik a dokonca aj fašista, neuspel rozdielom 0,6 percenta voličských hlasov, pričom časť rakúskej verejnosti spochybňuje transparentnosť sčítavania hlasov.

Prezidentom tak bude Alexander Van der Bellen zo Strany zelených s ústretovosťou voči imigrantom, Bruselu a systému status quo. Nebezpečenstvo je tak zdanlivo na najbližší čas zažehnané a zmes neoliberálov, neomarxistov, multikulturalistov a globalizačných konzumentov si spokojne vydýchla. Okamžite našli vinníkov, prečo sa im do košiara politicky servilných strán oddaných „ovčanov“ dostal votrelec s nekorektnými názormi.
Vinníkmi sú Rakúšania z vidieka a V4

Neoliberáli, tak v Rakúsku, ako aj na Slovensku, majú plné ústa slobody a rovnakých možností pre všetkých občanov, ale pre tých, ktorí nesúhlasia s ich názorom, majú okamžite sofistikovanú formu dehonestovania. Ostatní sú pre nich nevzdelaní občania druhej kategórie, ktorí nechápu vznešenosť ich propagandy a táranín.

Dozvedeli sme sa, že podľa bruselského spravodajského servera Politico volili Van der Bellena vzdelaní obyvatelia miest a Hofera podporili Rakúšania s nízkymi príjmami z vidieka a robotnícka trieda. Rovnako to vnímal aj mladý agilný redaktor, ktorý slovenských koncesionárskych platcov presviedčal z obrazovky tzv. verejnoprávnej RTVS, že obyvatelia miest ako Viedeň, Graz a Linz milujú Van der Bellena (doslova) a u nich to má „zelený“ prezident isté, len vidiek ho nepochopil. V živom vstupe z Viedne prízvukoval, že v prípade víťazstva Van der Bellena bude Rakúsko liberálnou a otvorenou krajinou a v opačnom prípade, nebodaj Hoferovho víťazstva, sa zatvorí pred svetom. Pre „objektívneho a nadstraníckeho“ redaktora s citom pre verejnoprávnosť predstavoval Van der Bellen otvorenú náruč a ľudský prístup, zatiaľ čo Hofer bol odstrašujúcim euroskeptikom nehodným voličského hlasu.

Politológ Jan Kubáček situáciu v Rakúsku prirovnal k predvolebnej atmosfére pred druhým kolom prezidentských volieb v Českej republike. Rozpor medzi Viedňou a zvyškom krajiny mu pripomínal situáciu, keď Schwarzenbergova Praha čelila Zemanovej podpore vo všetkých ostatných častiach republiky. Rovnako je to aj na Slovensku – hoci je tu ešte navyše menšinová maďarská karta na juhu krajiny – Bratislava a zvyšok Slovenska predstavujú rozdielny model uvažovania. Kaviareň a piata kolóna vnucovania zvrátených ideových trendov a pritakávania agende NWO je všade úplne rovnaká. Občania, ktorí ich nechápu a nekonajú podľa ich návodu, sú vraj obmedzení, nevzdelaní, xenofóbni a nebezpeční.

Zločin Vyšehradskej štvorky (V4) – spoločenstva stredoeurópskych krajín – spočíva v prípade Rakúska v tom, že podľa pokynov Angely Merkelovej sme neotvorili utečencom brány dokorán. Multikultúrni myslitelia kritizujú Slovensko, Česko, Maďarsko a Poľsko z posilnenia protiimigrantskej rakúskej FPÖ tým, že blokovali „rozumné“ rozdelenie utečencov do všetkých krajín EÚ. Údajne by ich to nezaťažilo a navyše takto prispeli k oveľa väčšiemu náporu imigrantov na Rakúsko. Preto Norberta Hofera vyniesla vlna antiimigrantských nálad takmer do prezidentského kresla. Rakúsko aj Európa by boli nepochybne v ideálnom stave bez ľudí na vidieku, v malých mestách a bez krajín V4 – dokonalá ukážka stupídneho uvažovania nafúkancov odtrhnutých od reality.

Už si veľa dovolili doterajší eurolokaji

Pokiaľ sa štáty V4 navzájom predbiehali, kto skôr kolenačky dolezie do Bruselu a bude nadšene vykonávať všetky pokyny eurocentrály, Berlína, Paríža a Londýna, boli ideálnymi partnermi v úlohe eurolokajov. No z poslušného personálu sa zrazu vykľuli vzdorovití výtržníci, ktorí ohrozujú stanovený režim a hierarchiu.

Ešte v súvislosti s Rakúskom vyrobila V4, podľa západných kritikov a ich obdivovateľov, dlhodobý problém – posilnením ultranacionalistickej FPÖ v strednej Európe vzniká v tomto regióne bezpečnostné a strategické riziko destabilizácie. Nie politika Bruselu, Merkelovej blúznenie s otvorenou náručou a americká zahraničná expanzia, ale vlády a občania krajín V4 spolu s polovicou rakúskych voličov vyvolávajú extrémizmus.

Britský týždenník The Economist si posťažoval: „Cieľom V4 bolo kedysi urýchlenie integrácie jej členov do EÚ. Táto skupina však podporou neliberalizmu predstavuje pre Európu problém. Zavedením nových pravidiel v roku 2014 nemá schopnosť blokovať Európsku radu, ale môže spôsobovať problémy, pokiaľ ovplyvní susedov ako Rumunsko alebo Bulharsko.“ Týždenník zároveň zdôraznil, že mnoho európskych predstaviteľov má stále menej trpezlivosti s takýmto prístupom stredoeurópskych krajín.
Kolaboranti za 30 strieborných

Tak ako v každej dobe a v každom systéme nie je núdza o prisluhovačov a kolaborantov vďačných za tridsať strieborných. Za dnešné mimoriadne europlaty nie je na Slovensku núdza o odborníkov zo štedro financovaných inštitútov ako napríklad CEPI – Inštitút pre stredoeurópsku politiku, ktorí podporia akékoľvek probruselské stanovisko a ešte o tom chcú presvedčiť ostatných.

Napríklad Milan Nič z CEPI si nostalgicky zaspomínal na dni, keď rakúski politici hovorili o V4 s rešpektom, no dnes je podľa neho Vyšehrad skôr nadávka. Samozrejme, keď lokaj dvíha hlavu a začne vzdorovať, treba mu najprv poriadne vynadať. Myšlienkoví dozorcovia sú predsa poriadne platení za to, aby udržiavali mysle v strede a na východe Európy v totálnej poslušnosti. Totalita je vždy rovnaká.

Nadávkami to len začína

http://www.protiprud.sk/politika/1815.htm